Ciekawe atrakcje turystyczne w Kudowie-Zdrój

Bardzo wiele osób lubi podróżować, zwiedzać i oglądać to, czego nie ma w swojej okolicy. Nie zawsze marzymy o wyjeździe w bardzo dalekie, zagraniczne regiony. Coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy do miast położonych w Polsce. Zaczynamy doceniać i odkrywać piękno tego, co nasze. Chętnie jeździmy do miejsc, które uważane są za uzdrowiskowe. Na pewno warto się dowiedzieć, co jeszcze tam na nas czeka.

Poszukiwanie ciekawych atrakcji turystycznych

atrakcje turystyczne w kudowie zdrójW Polsce znaleźć możemy bardzo wiele miejsc, które przynajmniej raz w życiu powinniśmy odwiedzić. Bez wątpienia jednym z nich jest Kudowa-Zdrój. Miejscowość położona jest w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Klimat jest tam dużo łagodniejszy niż w innych miastach położonych w niedalekiej odległości. Miasto uważane jest z tego powodu za uzdrowiskowe. Atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój przypadną do gustu wielu podróżnikom. Z pewnością powinniśmy odwiedzić Kaplicę Czaszek, która wyłożona jest czaszkami i piszczelami osób zmarłych w czasie wojny trzydziestoletniej i podczas zarazy. Jest to jedna z trzech takich kapliczek w całej Europie. Na uwagę zasługuje również odrestaurowany park zdrojowy, w którym znajduje się pijalnia wód mineralnych. W Kudowie znajduje się również Muzeum Zabawek oraz Muzeum Żaby, w którym zgromadzone są wszelkie gadżety związane z tym właśnie płazem. Ciekawą atrakcją jest również Szlak ginących zawodów.

Coraz więcej osób ma ochotę zwiedzać to, co znajduje się w naszym kraju. Przy okazji w niektórych regionach jest zupełnie inna jakość powietrza, co korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Na pewno warto odwiedzić Kudowę-Zdrój, która znajduje się niedaleko granicy z Czechami. Miasteczko jest niewielkie, za to bardzo urokliwe i świetnie przygotowane na przyjazd podróżników z wielu regionów.