Czy farby do malowania na szkle działają?

Lubię wykorzystywać swoje umiejętności plastyczne do różnych projektów. Malowanie na płótnie malarskim mi nie wystarcza, choć oczywiście jest to technika, którą również bardzo lubię. /moim ostatnim odkryciem jest malowanie farbami na szkle. Mój pierwszy projekt przy użyciu tej techniki wykonałam dla mojej przyjaciółki, na jej urodziny.

Farby na szkle sprawdziły się super

farby do szkłaMoja przyjaciółka Marika bardzo lubi herbaty i często je pije. Ma w swoim domu naprawdę dużo różnych kubków oraz filiżanek, ale wiem, że nigdy nie będzie jej ich za mało. Dlatego też postanowiłam kupić dla niej śliczny zestaw filiżanek do herbaty i ozdobić go. Do tego projektu świetnie nadają się farby do szkła, które kupiłam w sklepie plastycznym, specjalnie do tego projektu. Wybrałam kilkanaście różnych farb w pastelowej kolorystyce, ponieważ moja przyjaciółka właśnie takie kolory lubi najbardziej. Farby te są naprawdę świetne, ponieważ wysychają w około 40 minut, dzięki czemu mogłam pomalować cały zestaw w kilka godzin. Zanim zaczęłam malowanie na szkle najpierw nałożyłam specjalną bazę, tak by farby miały bardziej wyraziste kolory. Na motyw przewodni wybrałam pastelową tęczę. Bardzo fajne w tych farbach jest to, że po nałożeniu ich na powierzchnię są one odporne na rysy. Co mnie zaskoczyło to fakt, że wykonane farbami projekty można myć nawet w zmywarce.

Od czasu wykonania prezentu urodzinowego dla mojej przyjaciółki zrobiłam już kilka innych projektów na szkle oraz ceramice. Na bieżąco kupuje nowe kolory farb do szkła i myślę, że moja kolekcja będzie powiększać się w szybkim tempie. Tego typu farby nie są drogie, ale jeżeli mamy dużo do czynienia z malowaniem na szkle dobrze jest wybrać takiego producenta, który wydaje na rynek farby dobrej jakości.