Drapaki w sklepie zoologicznym

Asortyment produktów, który został zaprojektowany z myślą o kotach jest dość bogaty i zróżnicowany. Znajdziemy w nim zarówno mniejsze, jak i większe produkty, które mają zaspokoić potrzebę szaleństw i zabaw naszego kota w takim stopniu, by nie niszczył on naszych mebli i przedmiotów codziennego użytku. Jednym z popularnych produktów jest drapak.

Zróżnicowanie drapaków dla kotów

drapaki ekskluzywne dla kotówDrapaki dla kotów zdecydowanej większości osób będą kojarzyły się z produktami o stosunkowo niewielkich rozmiarach, które mają służyć kotom przede wszystkim do ostrzenia pazurów, zaspokajając tym samym jedną z podstawowych potrzeb gatunkowych. Obecnie, obok drapaków cechujących się prostą konstrukcją, na rynku znajdziemy też produkty o nieco bardziej rozbudowanej strukturze, gdzie obok materiału idealnego do drapania, pojawiają się również różnego typu zabawki. Tego typu drapaki ekskluzywne dla kotów doskonale sprawdzają się w przypadku zwierząt, które nie są uczone korzystania z drapaka od najmłodszych lat. Kiedy chcemy nauczyć nasze kilkuletnie koty korzystania z drapaka, zabawki, które znajdują się na konstrukcji mogą znacząco zwiększyć prawdopodobieństwo zainteresowania danym produktem. Ekskluzywne drapaki bardzo często wyposażane są również w specjalne materiały, które dodatkowo mają zwrócić uwagę naszego czworonożnego pupila i zachęcić do drapania określonych miejsc na zakupionym przez nas drapaku.

Omawiane produkty znajdziemy na rynku w wielu różnych wariantach. Bardzo ważnym zróżnicowaniem jest wysokość drapaka, którą w największym stopniu powinniśmy dobierać zgodnie z naszymi możliwościami przestrzennymi. Należy pamiętać, że drapak będzie stanowił pewnego rodzaju mebel, w związku z czym powinniśmy znaleźć miejsce do jego stabilnego ustawienia.