Fascynująca wyprawa na Wyspy Sołowieckie

Podróż po malowniczych zakątkach Rosji nie może pominąć Wysp Sołowieckich i zwiedzania Sankt Petersburga. Rejs po jeziorze Onega i podziwianie dziewiczych krajobrazów to wspaniałe przeżycie dla każdego podróżnika. Wyspa Kiży jest jedną z bardziej znanych. Zachowały się tu drewniane, niewielkie cerkwie, które przypominają o bogatej historii i kulturze carskiej Rosji.

Wycieczka objazdowa po Wyspach Sołowieckich i Petersburgu

wyprawa na Wyspy SołowieckieJeśli ktoś chce na prawdę poznać Rosję, jej przeszłość, teraźniejszość i kulturę, powinien wyruszyć na wycieczkę objazdową z przystankiem w Sankt Petersburgu, rejsem po jeziorze Onega oraz zwiedzaniem dawnych, drewnianych cerkwi.  Fascynująca wyprawa na Wyspy Sołowieckie pozwoli odkryć nieznane obszary Rosji. Punktem obowiązkowym jest zwiedzanie carskich rezydencji w Petersburgu. Podczas wycieczki można zobaczyć, jak różni się wielka, rosyjska metropolia, od mało uprzemysłowionych terenów tajgi. Podczas rejsu po jeziorze Onega będzie okazja do zobaczenia mało zmienionych terenów. W krajobrazie dominują niewielkie, drewniane cerkwie oraz gospodarstwa, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Wyprawa na Wyspy Sołowieckie obejmuje zwiedzanie Kiży oraz miejsc związanych z długą i burzliwą historią Rosji. Turystów zachwycają dawne monastyry i obrzędy religijne. Do głównych atrakcji wyprawy należy zwiedzanie Petersburga, Ermitażu ze zbiorami sztuki z całego świata, w tym mumii egipskich.

Podczas wyprawy na Wyspy Wołowieckie można odcedzić także Sankt Petersburg. Kontrast między wielką metropolią, a rosyjską prowincją jest zdumiewający. Rejs po jeziorze Onega, wizyta w Karelii, zwiedzanie monastyrów i drewnianych cerkwi to kluczowe elementy podróży. Fascynujący świat tajgi i rosyjskich jezior zachęca do odbycia wędrówki po zielonej krainie.