Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Każdy z nas był kiedyś mały i pewnie doskonale pamięta to, w jaki sposób uczyliśmy się jeździć na rowerze. Niektórzy wspominają to z uśmiechem na twarzy, a niektórzy z przerażeniem, ponieważ pierwsze próby jazdy na dwóch kółkach były zakończone upadkami, niekiedy bardzo bolesnymi. Mimo to metodą prób i błędów w końcu nauczyliśmy się jeździć na rowerze. Mieliśmy nasze składaki Romet i zasuwaliśmy po ulicach. Dziś mamy własne dzieci i chcemy je też nauczyć jazdy na rowerze.

Rower Romet najlepszy do nauki jazdy rowerem

rowery dziecięce rometJeśli chodzi o metody nauki jazdy na rowerze – praktycznie nic się nie zmieniło pod tym względem. Dziecko musi po prostu wyczuć rower oraz nabrać pewności siebie. Odpowiednie jest też dobre podejście rodzica, które daje komfort psychiczny. Najważniejsze jest kibicowanie dziecku, by się nie zniechęciło. Ponadto lepiej jest zainwestować w bardzo dobry rower dziecięcy, który będzie wygodny i bezpieczny. Take są rowery dziecięce Romet, które są złożone z najwyżej jakości elementów będących elementami trwałymi i bezpiecznymi. Aby skutecznie nauczyć dziecko jazdy na rowerze, zabieramy je do lasu lub na inną bezpieczną drogę. Bierzemy również rowerek dziecięcy i zaczynamy próby. Przyda się do tego duży kij, który włożymy w tylną część pod siodełkiem. Będziemy mogli dzięki temu asekurować dziecko siedzące na rowerze. Dziecko tez wiedząc, że będzie miało nas z tyłu będzie czuło się lepiej. Dziecko wsiada na rower i przy naszej pomocy zaczyna powoli pedałować i utrzymywać równowagę. To od nas zależy to, kiedy dziecko zacznie samodzielnie jeździć. Musimy dać mu wyczuć rower i pewność. Jeśli uznamy, że jest w stanie jechać samodzielnie puszczamy kij nie informując o tym dziecko. Oczywiście cały czas biegniemy za rowerkiem dziecięcym. Możemy też dołączyć do niego dodatkowe dwa kółka na tylnym kole. Nauczyć dziecko trzeba też hamowania. Musi to robić bardzo delikatnie przy użyciu dwóch hamulców – tylnego i przedniego. W podobny sposób uczymy dziecko skręcać. Przy tym potrzeba jest asekuracja. Dziecko chcąc być samodzielne na rowerze Romet poprosi nas o to, abyśmy przestali go asekurować.

Podsumowując, w nauce jazdy bardzo ważna jest asekuracja ze strony osoby dorosłej, ale i nie tylko. Tylko na dobrym rowerku dziecięcym małolat nauczy się prawidłowo i bezpiecznie przemieszczać po drodze. Warto, ażeby wziął udział również w szkoleniu i dzięki temu może uzyskać kartę rowerową. Każdy, kto posiada dziecko i chce je nauczyć jeździć na rowerze, musi kupić rowerek dziecięcy Romet, a także posiadać ogromną ilość cierpliwości potrzebnej podczas nauki.