Kim jest doradca podatkowy?

Doradca podatkowy jest dość młodym zawodem w Polsce, ponieważ istnieje zaledwie od 1989 roku i podlegają ochronie ustawowej, a także jest zaliczany do zawodów zaufania publicznego. Oznacza to, że nie mogą doradcami podatkowymi zostać osoby nieuprawnione. Żeby zdobyć uprawnienia trzeba przejść odpowiedni egzamin, a także ukończyć odpowiednie kursy i szkolenia.

W czym pomoże doradca podatkowy?

Doradztwo podatkowe poznańKiedy potrzebny jest nam doradca podatkowy to najczęściej mamy problemy z rozliczeniem podatku. Zadaniem doradcy podatkowego jest udzielenie nam kompletnych odpowiedzi na temat obowiązujących przepisów podatkowych. Specjalista dokładnie wyjaśni nam wszystkie zawiłości związane z przepisami prawnymi, a także wyda odpowiednią opinię lub sporządzić deklarację podatkową. Optymalizację podatkową pomoże nam wykonać każdy profesjonalne doradztwo podatkowe Poznań to miasto, gdzie doradcy podatkowi są również bardzo pomocni dla przedsiębiorców, którzy nie chcą martwić się o sprawy związane z opodatkowaniem swojej działalności biznesowej. Celem doradcy podatkowego jest oczywiście optymalizacja wysokości poborów w firmie klienta podatków, dzięki czemu przedsiębiorstwo może zaoszczędzić więcej pieniędzy, które może wykorzystać na rozwój firmy. Doradca podatkowy ma również obowiązek, aby cały czas się szkolić, ponieważ powstają nowe przepisy prawa oraz przepisy podatkowe i doradcy podatkowi muszą być na bieżąco ze wszystkimi dodatkami.

Przy wyborze odpowiedniego biura świadczącego doradztwo podatkowe warto również zwrócić uwagę czy posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to bardzo ważne w przypadku, gdyby zaszły jakieś problemy związane z naszą sprawą. W wyborze odpowiedniego doradcy podatkowego mogą nam również pomóc referencje oraz opinię od wcześniejszych klientów korzystających z usług.