Metalowe siatki ogrodzeniowe

Uprawiając różne owoce i warzywa bardzo zależy nam na tym żeby uchronić nasze uprawy od różnych zagrożeń. Zagrożeniami tymi są przede wszystkim dzikie zwierzęta, choroby oraz różnego rodzaju pasożyty. Przed chorobami i drobnymi organizmami możemy chronić uprawy stosując różnego typu środki chemiczne. Natomiast przed tymi większymi zwierzętami musimy chronić nasze rośliny zupełnie inaczej.

Skuteczne i tanie ogrodzenie

ogrodzenia z siatkiJednym z najskuteczniejszych sposobów ochraniania naszych pół uprawnych jest stosowanie ogrodzenia z metalowej siatki. Producenci ogrodzeń oferują już nawet specjalne ogrodzenia z siatki, które są przystosowane do ogradzania takich miejsc. Siatki leśne wyróżnia przede wszystkim trwałość. Są one niezwykle wytrzymałe dzięki czemu skutecznie zatrzymają rozpędzone dzikie zwierzęta. Ogrodzenie tego typu nie musi wyglądać estetycznie. Najważniejsze w ich przypadku jest to by były w pełni funkcjonalne. Oprócz samej siatki konieczne jest zastosowanie słupków ogrodzeniowych. Możemy je zakupić w wielu różnych miejscach. Bardzo często można spotkać metalowe słupki ogrodzeniowe w marketach z artykułami ogrodniczymi. Niemniej jednak stosuje się również rozwiązania oparte o drewno. Drewniane słupki do ogrodzeń są również bardzo popularne ale niestety są nieco mniej trwałe. Konieczne jest więc ich zaimpregnowanie z użyciem odpowiednich środków zabezpieczających przed kornikami lub wpływem wody. Słupki takie prezentują się jednak bardzo okazale i są bardziej naturalne.

Ogólnie rzecz biorąc ogrodzenia z siatki to idealne rozwiązanie żeby skutecznie zapewnić bezpieczeństwo naszych upraw. Konstrukcja takich siatek oparta jest o małe oczka u dołu a większe u góry siatki. Dzięki temu nawet małe dzikie zwierzęta nie będą w stanie przedostać się na ogrodzony przez nas teren. Siatka ta jest więc bardzo skuteczna i łatwa w montażu.