Obuwie dla zawodowych żołnierzy

Obuwie które było przeznaczone do wykorzystania w trakcie aktywnych działań wojskowych musiało przejść wiele testów terenowych, zanim zostawało wprowadzone do inwetarza. Nie każdy model był bowiem na tyle dobry, by spełniać wszystkie nasze wymagania, zwłaszcza pod kątem wytrzymałości i trwałości.

Wytrzymałe obuwie dla mundurowych

Buty wojskowePraca żołnierzy często odbywała się w bardzo trudnych warunkach. Buty były więc wystawione nie tylko na działanie bardzo wysokich temperatur i suchego powietrza, ale również wody i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Tylko najlepsze buty wojskowe mogły wytrzymać wszystkie te obciążenia, i tylko te które dobrze je zniosły mogły być wprowadzone do użytku. Na nasze szczęście, wiele nowych modeli obuwia mogło być używane w tak trudnych warunkach, gdyż producenci coraz częściej przekładali funkcjonalność i trwałość obuwia ponad ich wyglądem, szyjąc buty ze znacznie bardziej odpornych tkanin syntetycznych. Poziom ochrony stóp przed wszelkiego rodzaju urazami był równie ważną cechą, na którą zwracaliśmy uwagę podczas testów ekwipunku, choć na tym polu bardzo mogliśmy polecić bardzo wiele modeli, które chroniły użytkownika na takim samym poziomie jak obuwie robocze do pracy w szkodliwych warunkach. Z racji iż działania trwały nierzadko tygodniami, spędzonymi bez wyjątku w terenie, komfort był również jedną z cech której oczekiwaliśmy od obuwia.

Nowoczesne buty wojskowe nie miały więc tendencji do rozciągania się po bardzo intensywnej i długotrwałej pracy, a jednocześnie były zdecydowanie trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne jakie mogły się podczas takowej pracy przytrafić. Wymagały one tylko minimum konserwacji by zapobiec najgorszemu zużyciu, a przy dokładnym, systematycznym czyszczeniu, ich wymiana nie była wymagana przez całe lata.