Odzież dla pań w ciąży

Ciąża jest wyjątkowym czasem dla każdej kobiety. Przyszłe mamy pod koniec jej trwania kompletują wyprawkę dla niemowlaka oraz planują pierwsze miesiące po porodzie. Przez dziewięć miesięcy kobieta sukcesywnie tyje i potrzebuje mieć odpowiednią garderobę.

Jakich ubrań potrzebuje kobieta w ciąży?

odzież ciążowa sklep internetowyKażda ciąża jest inna, tak samo jak każda kobieta. Jedne przybierają na wadzie bardzo mało, a inne niemalże od samego początku stają się coraz grubsze. Najczęściej pierwszy trymestr, czyli pierwsze trzy miesiące ciąży nie przynoszą dodatkowych kilogramów, a więc kobieta może chodzić w dotychczasowych ubraniach. Od około czwartego miesiąca ciąży, zaczyna być widoczny brzuszek i konieczna jest zmiana garderoby na bardziej luźną. Jeżeli interesuje nas dobra jakościowo odzież ciążowa sklep internetowy będzie najlepszym miejsce do zrobienia zakupów. Na pewno będą nam potrzebne tuniki przynajmniej sięgające do połowy pośladków, leginsy, albo specjalne getry ciążowe z podwyższonym stanem. W sklepach z pewnością znajdziemy idealny rozmiar, który nie będzie powodował ucisku na brzuchu. Bardzo ważne, żeby kupować odzież wykonaną z bezpiecznych materiałów, najlepiej z bawełny, bo jest przewiewna i doskonale chłonie wodę. Ubrania ciążowe w zwykłych sklepach odzieżowych znajdują się na dziale z odzieżą dla osób puszystych, gdyż często mają podobny krój. Z pewnością przydadzą się też spodnie z podwyższonym stanem w formie sporego kawałka elastycznego materiału, który się naciąga na brzuch. Poza ubraniami, ważna jest właściwa bielizna.

Ubrań ciążowych lepiej nie kupować bez przymierzania i z dużym wyprzedzeniem, bo brzuszek szybko rośnie i to co było parę dni temu dobre, teraz może być za małe. Na czas ciąży wystarczy kilka sztuk ubrań, gdyż po porodzie nie będą nam już potrzebne, bo będą za duże.