Praktyczne wkłady do apteczek

Wiele osób się zastanawia, co powinna zawierać dobra apteczka pierwszej pomocy, ponieważ na ryku znajdziemy ich sporo rodzajów. Różnią się wyglądem, wielkością i przede wszystkim zawartością. Możemy je kupić w każdym sklepie medycznym.

Jaki wybrać wkład apteczny?

wkład do apteczki din 13164Polskie prawa mówi, że obowiązek posiadania apteczki pierwszej pomocy ciąży jedynie na pracodawcach i kierowcach. Wszyscy pozostali mogą sobie kupić, lub też nie, dowolną apteczkę. Jeżeli już mamy apteczkę, a jedynie wykorzystaliśmy kilka produktów, to można je dokupić w każdej aptece, lub sklepie medycznym. Jeżeli natomiast większość produktów została zużyta, to najlepiej kupić wkład do apteczki din 13164. Nabywamy je bez opakowania, więc jest to tasze rozwiązanie niż kupowanie całej apteczki. Przy wyborze wkładu, warto się kierować jego zawartością, czyli czy posiada wszystkie niezbędne produkty. Na pewno musi mieć zapas jednorazowych plasterków w różnych rozmiarach, opatrunki, gaziki jałowe i komplet bandaży zwykłych i elastycznych. Dobrze jeżeli są też specjalne zapinki do bandaży, gdyż znacznie to ułatwi ich zawiązanie. We wkładzie din 13164 zajdziemy też zimne kompresy oraz specjalne kompresy na oko. Do dezynfekcji ran znajdziemy specjalne chusteczki nasączone płynem odkażającym, które są znacznie poręczniejsze niż klasyczna woda utleniona w butelce. Wkłady spełniające normy din, mają na wyposażeniu koc ratunkowy i jednorazowe ustniki do wykonania resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz instrukcję obsługi.

Nawet jeżeli wkład będzie większy niż może się zmieścić w apteczce, to zawsze lepiej mieć więcej artykułów medycznych niż mniej, ponieważ na pewno się przydadzą. Ceny wkładów aptecznych są nieco niższe niż zakup całej apteczki z uwagi na koszt opakowania.