Precyzja w magazynie, czyli wybór regałów mobilnych

Zwykle w magazynach pojawiają się regały, które na stałe zajmują daną przestrzeń. Jednak w bardzo szybkim tempie swoją popularność zyskały regały mobilne. Składają się one z prowadnic oraz szyn prowadzących dzięki czemu możliwe sterowane nimi za pomocą systemu. Mogą one zostać wykorzystane zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz, warunkiem koniecznym do spełnienia musi być jednak płaska powierzchnia.

Zastosowanie regałów mobilnych

regały mobilneZastosowanie regałów mobilnych niesie ze sobą mnóstwo zalet. Zapewniają one dużą pojemność składowania, a wszystko za sprawą optymalnego wykorzystania przestrzeni magazynowej. Samą konstrukcję możemy rozbudowywać w czasie, sprawia to że podczas bardziej dochodowych okresów w roku, kiedy nasz produkt lepiej się sprzedaje, możemy wygospodarować więcej miejsca w magazynie. Samą wysokość oraz powierzchnię regałów możemy idealnie dopasować do dostępnej przestrzeni. Ponadto dzięki jednemu przyciskowi na pilocie mamy dostęp do danego towaru. Sam ruch regałów odbywa się bowiem za pomocą pilota sterującego bądź systemu nadrzędnego. Każdy z regałów opiera się na mobilnej podstawie, która wyposażona jest w koła oraz płytę osłonową. Podstawy z kolei są wyposażone w zestaw czujników reagujących na działania podjęte w systemie sterującym. Same regały mobilne sprawdzają się głównie w dużych magazynach. To właśnie tam możemy zaobserwować największą oszczędność zarówno w wykorzystywanej przestrzeni jak i chociażby w zużyciu prądu. System regałów jest bowiem połączony także z systemem oświetlenia, co sprawia, że światła włączają się tylko tam, gdzie są potrzebne.

Systemy mobilne mogą być obsługiwane na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest manualny, gdzie każdy korytarz otwierany jest sekwencyjnie. Z kolei tryb półautomatyczny zapewnia wykonanie polecenia na kontrolerze, aby otworzyć wybrany korytarz. Jak łatwo się domyślić najwięcej możliwości płynie z zastosowania trybu automatycznego, który pozwala operować całym systemem za pomocą pilota.