Regały narożne jako biblioteczka

Nie zawsze możemy się cieszyć dużą przestrzenią mieszkaniową. Zwykle decyzja o wyborze domu ma ograniczenia widełek cenowych, a co za tym idzie niestety i metrażowych. Ale nie ma czym się martwić. W dobie trendu do funkcjonalnego urządzenia wnętrz, każdy metr mieszkania można ciekawie zaaranżować.

Jak wykorzystać dobrze przestrzeń?

regały narożne z półkamiProponuję rozpocząć od strefowania pomieszczeń, czyli jak mawiają designerzy i projektanci, dzielimy przestrzeń salonową na część jadalnianą, sypialnianą, wypoczynkową, kąt do pracy. Podział jest oczywiście umowny, bo nie dzielimy przestrzeni ściankami, tylko poprzez właściwe ułożenie mebli sugerujących daną strefę. W przypadku części relaksu i wyciszenia możemy wykorzystać kąt pokoju i zamówić regały narożne z półkami, które wypełnią róg pokoju przytulną biblioteczką. Wewnątrz regałowego kąta wystarczy ułożyć wygodny fotel, dobre oświetlenie oraz niewielki stolik na podręczne przedmioty czy filiżankę kawy. Można jeszcze dołożyć podnóżek i kąt czytelniczo-relaksacyjny gotowy. Regały narożne to naprawdę dobry sposób na wykorzystanie ścian, zwłaszcza na książki, płyty czy inne hobbistycznie przedmioty.Mogą być drewniane czy metalowe albo z płyty meblowej, wszystko zależy już od kwestii aranżacyjnych. Sprawdzą się nie tylko w formie opisanej biblioteczki ale też jako regały do spiżarni, piwnicy, komórki lokatorskiej, garażu czy nawet pokoju dziecięcego, np. na kolekcję klocków lego i zabawek.Grunt to wykorzystać każdy kąt niedużego metrażu przestrzeni.

Regały narożne dostępne na rynku i w popularnych sieciówkach meblowych dają różnorodność kombinacji i wymiarów. Często są meblami modułowymi, czyli można zakupić segment, po czym dokupić następne, pasujące części, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.