Wysoce wydajne promienniki ciepła

 

Niedawno wyprowadziłam się z mężem do nowej posiadłości jaką kupiliśmy na nadmorskim klifie. Lokalizacja była świetna, mieliśmy zaledwie parę metrów do plaży, dzieciaki były niesamowicie zadowolone. Ja tak samo, jednak stało przed nami wyzwanie, gdyż musieliśmy właściwie ogrzać ten dom, co nie jest takie proste w warunkach nadmorskich.

Wykorzystanie wodnych promienników ciepła przy ogrzaniu domu

promienniki ciepłaZawsze byłam fanką rozwiązań jak najbardziej ekologicznych, szczególnie jeśli chodzi o wszelkie sprzęty domowe. Marzył mi się dom, który nie będzie produkował zbędnych zanieczyszczeń, które mogłyby wpływać na stan okolicznego powietrza. Mój mąż był przeciwnikiem takich rozwiązań przy ogrzewaniu, gdyż uważał je za mniej wydajne. Co za bzdura, gdy wreszcie uległ moim naporom poszliśmy rozglądać się za właściwym systemem grzewczym. Promienniki ciepła były bardzo ciekawymi rozwiązaniami, które cechowały się wydajnością na wysokim poziomie i wpisywały się w moje ramy ekologicznego ogrzewania. Wykorzystują one jedynie energię elektryczną oraz przewodniki, które amplifikują, lepiej przekazują i magazynują ciepło do otoczenia, co pozwala na jego promieniowanie przez dłuższe okresy. Istnieją różne rodzaje promienników poczynając od powietrznych, kończąc na wodnych. To właśnie na ten drugi zdecydowaliśmy się z mężem. Jest to rozwiązanie bardzo postępowe, które umożliwia skuteczne ogrzanie dużych przestrzeni w krótkim czasie i przy małych wydatkach na materiały eksploatacyjne. Dodatkowo ciepło trzymane jest przez długi czas, dzięki czemu świetnie nadaje się to właśnie do klimatu nadmorskiego.

Odkąd zdecydowaliśmy się na ten typ ogrzewania, jesteśmy niesamowicie z niego zadowoleni. Nie żałuje tego zakupu i nie wykorzystała bym już niczego innego. Nawet w zimę świetnie trzyma ono ciepło i nie pobiera dużych ilości energii elektrycznej. Jestem zadowolona z rozwiązania które jest wydajne i ekologiczne.