Zalety płynnego biohumusu

 

Doskonale wiemy, że o rośliny doniczkowe należy dbać w odpowiedni sposób. Niektóre z nich wymagają od nas zdecydowanie większej uwagi, a jednocześnie ich proces kwitnienia jest dla nas nagrodą za wszystkie starania. Na pewno do tego typu roślin możemy zaliczyć storczyki, które charakteryzują się dość efektownym kwitnieniem przez co chętnie wybierane są jako rośliny na prezent.

Dobry biohumus do storczyka

biohumus do storczykówZe względu na potrzeby storczyków, na rynku znajdziemy wiele różnych preparatów, które mają pomagać nam w ich pielęgnacji i zadbaniu o ich właściwy rozwój. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się biohumus do storczyków, który charakteryzuje się płynną formą, znacząco ułatwiającą dozowanie preparatu. Biohumus, jak sama nazwa sugeruje, jest produktem w pełni organicznym, a co za tym idzie, całkowicie bezpiecznym dla storczyków. Ze względu na właściwości, jakimi się charakteryzuje, odpowiednio stosowany doskonale oddziałuje na liście i pędy, nadając im właściwej jędrności, która sprawia, że kwiat częściej i bardziej obficie kwitnie. Okres kwitnienia jest też znacząco wydłużony, co na pewno ucieszy wszystkich właścicieli storczyków, którzy zdecydują się na regularne stosowanie tego preparatu. Co ciekawe, charakteryzuje się on dużą dostępnością, a znaleźć możemy go nie tylko w sklepach specjalizujących się w produktach ogrodniczych. Coraz częściej biohumus znajdziemy również w popularnych hipermarketach oferujących nam w sprzedaży kwiaty i odżywki.

Oczywiście, wszystkie nawozy do kwiatów, w tym również biohumus, dostępne są w opakowaniach charakteryzujących się różną pojemnością. Wszystkie opakowania wykonywane są z odpornych na uszkodzenia materiałów, a nakrętki są odpowiednio zabezpieczone, by dziecko nie mogło ich zbyt łatwo otworzyć.