Zamontowanie alarmu w radomskim sklepie

Nieraz nie trzeba wiele, by poczuć się znacznie bezpieczniej. Jako właściciel sklepu uważałem, że moja okolica nie należy do najbezpieczniejszych. Uznałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie sprawienie sobie urządzenia, które ostrzeże mnie o ewentualnych problemach.

Wpływ zamontowanego alarmu na poczucie bezpieczeństwa

montaż alarmu - RadomNajpierw sprawdziłem, czy w Radomiu w ogóle funkcjonują firmy, które zajmują się ochroną. Całodobowa ochrona nie wchodziła w grę – koszty były zbyt wysokie. Postanowiłem skupić się na nieco ekonomiczniejszym rozwiązaniu. Uznałem, że lepszym sposobem na uniknięcie problemów będzie montaż alarmu – Radom nie był na tyle niebezpiecznym miastem, by myśleć o czymkolwiek więcej. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Alarm był bardzo dobrze oznaczony – każdy kto przechodził obok zamkniętego sklepu widział urządzenie, które dbało o to, by nikt nie okradł ani nie zdemolował sklepu. Prawdopodobnie już samo to było na tyle odstraszające, że nikt nie miał najmniejszego nawet zamiaru zakłócać spokojnego funkcjonowania sklepu. Gdyby jednak ktokolwiek spróbował dostać się do środka wyłamując zamek, wchodząc przez okno czy też w jakikolwiek inny sposób, od razu zostałbym powiadomiony. Nie musiałem się obawiać o to, czy alarm był fałszywy – miałem dostęp do kamer z każdego miejsca w Polsce na swoim telefonie. Gdy alarm się włączał można było więc ocenić, czy powinno się wzywać policję, czy też był to jedynie kot, który przechodził akurat obok moich drzwi i skoczył na klamkę.

Zamontowanie takiego alarmu to jedna z rozsądniejszych rzeczy, jakie można zrobić. Pozwoliło mi to na spokojny sen w nocy nie przejmując się tym, że cokolwiek złego w nocy stanie się z moją własnością. Jest to też znacznie tańsze niż jakakolwiek firma ochroniarska.